Ubezpieczenia specjalistyczne, czyli jakie?

Najprościej mówiąc, ubezpieczenia specjalistyczne to takie polisy, które chronią przed szczególnie nietypowymi ryzykami. Nie są one jednak powszechnie popularne, gdyż są przeznaczone najczęściej dla bardzo wąskiego grona osób. Jednocześnie znajdują się w ofercie niewielu ubezpieczycieli. Co do zasady, te szczególne polisy sprzedają jedynie wysoce wykwalifikowane przedsiębiorstwa w ramach swojej specjalizacji.

A więc czego mogą dotyczyć ubezpieczenia specjalistyczne? Nie sposób wymienić wszystkie możliwe polisy. Najczęściej są one tworzone na miarę potrzeb klienta, a więc mogą dotyczyć w zasadzie nawet najbardziej nietuzinkowych ryzyk. Przykładowe, dość często spotykane polisy specjalistyczne to:

  • D&O, czyli ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej Członków Zarządu,
  • K&R, czyli ubezpieczenie od porwania i okupu, a także wymuszenia,
  • ubezpieczenie od ryzyka sprzeniewierzenia,
  • ubezpieczenie kosztów obsługi postępowań podatkowych,
  • ubezpieczenia od cyber ryzyk (np. utraty danych, włamania hakerskiego),
  • ubezpieczenia morskie.

Do powyższego grona można zaliczyć również ubezpieczenie Errors & Omissions. Służy ono bowiem wyłączeniu tzw. zawodowej odpowiedzialności cywilnej przedsiębiorcy i jest chętnie wykorzystywane w różnych wysoce specjalistycznych branżach. Warto nadmienić, że wskazana lista szczególnych polis może być znacznie dłuższa. Wszystko zależy od potrzeb oraz specyficznych wymagań danego klienta. Jeżeli chcesz ubezpieczyć się od nietypowych ryzyk, skorzystaj z naszej wiedzy i doświadczenia.

Zapraszamy do biura

MAKonLine Ubezpieczenia Sp. z o.o.
ul. Obrońców 27 lok. 2
03-933 Warszawa

NIP 118-210-11-37
REGON 147391009
KRS 0000521637

Jesteśmy dla Ciebie dostępni od poniedziałki do piątku w godzinach 9:00 - 17:00.

Prosimy o kontakt mailowy