Ubezpieczenie filmu, czyli jak uniknąć niespodziewanych kosztów

Kluczowa osoba, taka jak główny aktor lub reżyser, nie pojawiła się na planie filmowym? Wskutek nagłego i niespodziewanego zdarzenia zniszczeniu uległ drogocenny sprzęt filmowy? Znaczące straty finansowe wynikające z przesunięcia w czasie nagrań? Utrata nośników z nagranymi materiałami? Brzmi strasznie, prawda? Bez obaw, jest na to rada.

Ubezpieczenie filmu, a ściślej produkcji filmowej, powinno być wykupione jeszcze przed przystąpieniem do realizacji. Niewątpliwie warto zdecydować się na jak najszerszy zakres ochrony. Wynika to z faktu, że produkcja filmu wiąże się najczęściej z bardzo wysokimi kosztami. Jedno nieszczęśliwe zdarzenie może sprawić, że całe przedsięwzięcie okaże się zupełnie nieopłacalne, a w najlepszym przypadku – wygeneruje dodatkowe, zbędne koszty.

Czy można wykupić ubezpieczenie produkcji filmowej przez internet?

Tak, jest to możliwe. Zdecydowana większość zainteresowanych decyduje się na zakup polisy filmowej online. Powód jest oczywisty – to znacznie szybsza metoda, gdyż niekiedy wystarczy jedynie 30 minut, aby uzyskać pożądaną ochronę. Uczulamy jednak, aby nie dokonywać zakupu pochopnie. Należy dogłębnie przeanalizować takie elementy umowy, jak zakres ubezpieczenia czy jego suma.

Polisa filmowa to podstawa. Niekiedy warto zainwestować w dodatkową ochronę, taką jak np. ubezpieczenie E&O. Jest ono przydatne szczególnie na etapie dystrybucji filmu. Pewne niedociągnięcia, zwane profesjonalnie błędami i przeoczeniami przedsiębiorcy, mogą bowiem skutkować powstaniem odpowiedzialności odszkodowawczej.

Zapraszamy do biura

MAKonLine Ubezpieczenia Sp. z o.o.
ul. Obrońców 27 lok. 2
03-933 Warszawa

NIP 118-210-11-37
REGON 147391009
KRS 0000521637

Jesteśmy dla Ciebie dostępni od poniedziałki do piątku w godzinach 9:00 - 17:00.

Prosimy o kontakt mailowy