Czym jest ubezpieczenie Prize Indemnity?

Możemy z dumą poinformować, że jesteśmy jedynym przedsiębiorstwem w Polsce, które oferuje specjalistyczne ubezpieczenie Prize Indemnity. Zabezpieczenie jest skierowane do organizatorów konkursów. Można powiedzieć, że przybiera bardziej formę zakładu, niż polisy. Jeżeli dany uczestnik wygra, wówczas w ramach ubezpieczenia nagrody obowiązek jej opłacenia spoczywa na ubezpieczycielu.

Polisa dotyczy konkursów, w których do wygrania są cenne przedmioty. Mowa tu przykładowo o pojazdach, nieruchomościach czy wysokiej kwocie pieniężnej. Aby móc skorzystać z takiej formy ochrony, szansa na wygraną musi wiązać się ze szczególnymi warunkami. Wysoko obwarowane zasady zwycięstwa uprawniają do skorzystania z Prize Indemnity. Do grona tak klasyfikowanych reguł należy m.in. tak zwane „hole in one”.

Jakie są zalety Prize Indemnity?

Korzyści są oczywiste – organizator nie musi pokrywać kosztów nagrody. Jedynym wydatkiem są składki ubezpieczenia konkursu. Nie ma wówczas potrzeby unieruchamiania kapitału. Środki, które miałyby posłużyć do opłacenia przedmiotu zwycięstwa, mogą być dowolnie zagospodarowane. Organizator-przedsiębiorca zyskuje w ten sposób możliwość rozwoju firmy oraz podejmowania kosztownych inwestycji bez obaw o problemy finansowe.

Prize Indemnity to mało znana forma zabezpieczenia, a więc łatwo powziąć wątpliwości co do jej wiarygodności. Mogłoby się wydawać, że jest wręcz utopijna. Nic bardziej mylnego. To wysoce specjalistyczny typ polisy, który nieco różni się od tych bardziej znanych, takich jak np. ubezpieczenie kolekcji prywatnych dzieł sztuki, wystaw czy eventów. Restrykcyjne warunki zwycięstwa sprawiają, że ubezpieczyciel może podjąć ryzyko.

Zapraszamy do biura

MAKonLine Ubezpieczenia Sp. z o.o.
ul. Obrońców 27 lok. 2
03-933 Warszawa

NIP 118-210-11-37
REGON 147391009
KRS 0000521637

Jesteśmy dla Ciebie dostępni od poniedziałki do piątku w godzinach 9:00 - 17:00.

Prosimy o kontakt mailowy