Ubezpieczenie kolekcji prywatnych dzieł sztuki

Jeżeli jesteś zainteresowany ubezpieczeniem kolekcji prywatnej, zapraszamy do kontaktu. Dołożymy wszelkich starań, aby zaoferować Ci najlepszą możliwą polisę. Współpracujemy zarówno z lokalnymi, jak i zagranicznymi ubezpieczycielami. Dzięki temu możemy stworzyć ofertę na miarę Twoich potrzeb. Ubezpieczenie eventu, dzieł sztuki, filmu czy koncertu wymaga wiedzy specjalistycznej. My ją mamy, dlatego chętnie się nią z Tobą podzielimy.

Dzieła sztuki wiążą się nie tylko z wartością w znaczeniu finansowym. Niekiedy znacznie bardziej istotna jest ich wartość sentymentalna. Pozwól nam skutecznie zabezpieczyć to, co jest dla Ciebie tak ważne.

Ubezpieczenie dzieł sztuki a polisa mieszkaniowa

Polisa mieszkaniowa obejmująca mienie ruchome nie wystarczy, aby skutecznie zabezpieczyć dzieła sztuki. Należy mieć na uwadze, że tego rodzaju ubezpieczenia dotyczą najczęściej rzeczy o tzw. niewielkiej lub umiarkowanej wartości. Wówczas suma ubezpieczenia jest stosunkowo niewielka. Często wynosi nie więcej niż 5 000 złotych.

W przypadku wysoce wartościowych obrazów, rzeźb i innych wytworów artystycznych, taka suma ubezpieczenia jest po prostu za mała. Oczywiście polisę mieszkaniową o takim zakresie ochrony można potraktować subsydiarnie, ale z oczywistych względów – nie może być jedynym zabezpieczeniem drogocennych dzieł.

Problem może pojawić się szczególnie w przypadku wytworów artystycznych o nietypowym charakterze. Mowa tu w szczególności o sztuce nowoczesnej, często niezrozumiałej dla osób nieinteresujących się takimi dziełami. Ubezpieczyciele z reguły odmawiają ochrony niekonwencjonalnych eksponatów.

Zapraszamy do biura

MAKonLine Ubezpieczenia Sp. z o.o.
ul. Obrońców 27 lok. 2
03-933 Warszawa

NIP 118-210-11-37
REGON 147391009
KRS 0000521637

Jesteśmy dla Ciebie dostępni od poniedziałki do piątku w godzinach 9:00 - 17:00.

Prosimy o kontakt mailowy