Ubezpieczenie dzieł sztuki

Dzieła sztuki mogą mieć wysoką wartość zarówno rynkową, jak i sentymentalną. Niezależnie od tego, czy wchodzą one w skład kolekcji prywatnej, czy wystawy instytucji kultury (np. muzeum, galerii sztuki), zdecydowanie warto rozważyć zakup ubezpieczenia. To jedyna możliwość, aby zabezpieczyć się finansowo przed różnego rodzaju szkodami wartościowych wytworów artystycznych.

Ubezpieczenie dzieł sztuki to szczególna, specjalistyczna polisa. W przypadku wystaw powinna mieć charakter nail to nail, czyli tzw. od gwoździa do gwoździa. Wówczas zakres ochrony dotyczy zarówno okresu eksponowania dzieł, jak i ich magazynowania, pakowania i transportu. Kolekcje prywatne zabezpiecza się z kolei przede wszystkim przed aktami wandalizmu oraz deprecjacją.

Jak wybrać dobre ubezpieczenie dzieł sztuki?

W celu wyceny kosztów ubezpieczenia zawsze przeprowadzamy indywidualne negocjacje. Jest to zupełnie niezbędne, aby oferta była możliwie jak najlepiej dostosowana do charakteru dzieł sztuki oraz wymagań klienta. Każda kolekcja wymaga bowiem polisy „szytej na miarę”.

Polisy dzieł sztuki są wystawiane zarówno przez lokalnych ubezpieczycieli, jak i naszych zagranicznych kontrahentów (np. Circles Group).

Do przygotowania oferty ubezpieczenia prywatnych kolekcji są potrzebne:

  • wykaz ubezpieczanych dzieł wraz z wartościami,
  • adres miejsca ubezpieczenia,
  • informacja o zabezpieczeniach,
  • informacja o szkodowości Ubezpieczonego z ostatnich 5 lat.

Do przygotowania oferty ubezpieczenia wystaw są potrzebne:

  • wykaz ubezpieczanych dzieł,
  • warunki transportu,
  • warunki miejsca odbywania się wystawy.

Zapraszamy do biura

MAKonLine Ubezpieczenia Sp. z o.o.
ul. Obrońców 27 lok. 2
03-933 Warszawa

NIP 118-210-11-37
REGON 147391009
KRS 0000521637

Jesteśmy dla Ciebie dostępni od poniedziałki do piątku w godzinach 9:00 - 17:00.

Prosimy o kontakt mailowy