Dzieła sztuki

UBEZPIECZENIE DZIEŁ SZTUKI

Ubezpieczamy kolekcje prywatne, wystawy, galerie i domy aukcyjne.


WYSTAWY

Oferta ubezpieczenia wystaw skierowana jest do muzeów, galerii i obejmuje swoim zakresem wszystkie ryzyka na warunkach tzw.: „od gwoździa do gwoździa” (nail to nail). Oznacza to, że w zakres jednej polisy wchodzą ryzyka wobec eksponowanych dzieł zarówno podczas samej wystawy, jak też ochrona obejmuje ich transport na miejsce wystawy i z powrotem oraz proces pakowania i magazynowania.

Ubezpieczenie wystaw jest zawsze negocjowane przez nas indywidualnie. Polisy w tym zakresie są wystawiane zarówno przez naszych kontrahentów za granicą jak też przez lokalnych Ubezpieczycieli.
Ubezpieczenie wystaw zarówno dla właścicieli dzieł jak i tych, którzy te dzieła pożyczają na okoliczność organizacji wystawy.

DO PRZYGOTOWANIA OFERTY BĘDĄ POTRZEBNE:

– Wykaz ubezpieczanych dzieł
– Warunki transportu
– Warunki miejsca odbywania się wystawy


PRYWATNE KOLEKCJE

Oferta skierowana jest to prywatnych kolekcjonerów, ale również do instytucji inwestujących w dzieła sztuki.

Ubezpieczenie dla kolekcji jest zawsze negocjowane przez nas indywidualnie. Polisy w tym zakresie są wystawiane zarówno przez naszego partnera z Luksemburga – Circles Group, jak też przez lokalnych Ubezpieczycieli.

Zakres Ubezpieczenia:
Wszystkie Ryzyka utraty bądź zniszczenia w miejscu ubezpieczenia, jak też podczas wypożyczania dzieł i ich transport własny

Wartość ubezpieczenia:
Ubezpieczamy m.in. wartość artystyczną obiektów, deprecjację oraz wandalizm – bo zdarzenie szkodowe to nie tylko kradzież obrazu. Włamywacz może podczas kradzieży innych przedmiotów w miejscu ubezpieczenia uszkodzić dzieła sztuki, co będzie traktowane jako akt wandalizmu- taki zakres ubezpieczenia również jest istotny.
Do polisy przyjmujemy wartość deklarowaną dzieła, jednakże w przypadku Szkody Ubezpieczyciele będą prosić o udokumentowanie tej wartości.

Stawki Ubezpieczenia:
Prosimy o kontakt. Każda kolekcja wyceniana jest indywidualnie.

DO PRZYGOTOWANIA OFERTY BĘDĄ POTRZEBNE:

– Wykaz ubezpieczanych dzieł wraz z wartościami
– Adres miejsca ubezpieczenia
– Informacja o zabezpieczeniach (Zazwyczaj miejsce ubezpieczenia gdzie znajdują się dzieła musi być uzbrojone alarmem podłączonym do grupy interwencyjnej)
– Informacja o szkodowości Ubezpieczonego z ostatnich 5 lat.

ZAPEWNIAMY NASZYM KLIENTOM CAŁKOWITĄ DYSKRECJĘ


JEŚLI MASZ PYTANIE WYŚLIJ WIADOMOŚĆ